Astroloji, Son Yazılar

Yengeç Burçlarına Özel Beslenme Önerileri

GÜNEŞİ ve YÜKSELEN BURCU YENGEÇ olanlar için beslenme ve diyet programı konusunda bir takım öneriler….

Yengeç Burcu Özellikleri

Yengeç su elementine ait olan bir burçtur. Bu yüzden vücutları daha çok su tutmaktadır.

Yengeç Burçları için Beslenme Önerileri

Yengeç burçlarının ödem tutmaya oldukça müsait bir yapıları vardır. O yüzden aşırı tuzlu yiyeceklerden ve alkolden uzak durmaları gerekir . Hamur işleri ve ağır gıdalar yemek yerine , daha çok taze sebze tüketmelidirler.

Yalnız YENGEÇLERE önerilecek olan sebzeler, İkizler burçlarına önermiş olduklarımdan farklı olacaktır. İkizler burcu karbonhidrat ağırlıklı sebzeler ile beslenirken (patates,bezelye,yeşil fasulye vs.) GÜNEŞİ veya YÜKSELENİ Yengeç burcu olan kişiler daha çok “A “ grubu denilen domates, biber, ıspanak, roka ve salata çeşitleri gibi karbonhidrat bakımından fakir olan sebzeleri seçmelidirler. Tabi ki bu durum diğer sebzeleri tüketmemeleri anlamına gelmez. Daha çok A grubu sebzelere ağırlık verilmesi, sağlıkları açısından daha olumlu geri dönüşler sağlayabilir.
Hayvansal gıda olarak süt, yumurta, balık ve tüm deniz ürünleri tüketmeleri gereken temel gıda grupları arasındadır.
Kalsiyum ihtiyacını bu tür besinlerden kolaylıkla sağlayabilirler. Yemek yapmayı ve başkalarını da yedirmeyi oldukça  seven YENGEÇ burçları, yaşlandıkça  kilo almaya çok daha fazla meyilli olabilirler.
Kilo vermek için aşırı protein yüklü diyetler,  Yengeç burçları için uygun olmayabilir. Daha çok yeşil sebze, salata, kuru baklagil ve süt, balık ve yumurta gibi yoğun protein içermeyen protein kaynaklarını tüketmeleri gerekmektedir.
Doğum haritalarında HAVA elementi baskın değilse, şekeri tamamen kesmelerinin bir sakıncası olmayabilir.

Yengeç Burçları ve Egzersiz

Yengeç burçları da sağlıklı bir yaşam için her gün düzenli egzersiz yapmalıdırlar. Ancak fazla yorucu olmayan türde bir spor dalı seçmelidirler  Spor yapmak kilo vermelerine oldukça fayda sağlayacaktır.

Yengeç Burçları ve Enerji

Su elementinde olan YENGEÇ burçlarının göğüslerinin alt kısımları ve mide bölgeleri “KAPHA“ enerjisi taşır.
Bu yüzden tatlandırıcı olarak sadece bal kullanmalıdır. Çünkü bal sıcak bir özelliğe sahiptir.Ballı süt ve bir parça tereyağı sindirim sistemlerine iyi gelebilir .

Yengeç Burçları Sağlık Sorunları

Yengeç burcunun sindirim sistemi hassas olduğu için hazımsızlık ve gaz şikayetleri sıkça görülür. Bu duruma iyi gelmeyen ve karın bölgesindeki “VATA “ dengesizliğini artıracak türdeki yiyeceklerden, yani kuru meyvelerden, keskin ve acı tatlardan, soğuk gıdalardan ve kısmen kuru baklagillerden uzak durmaları önerilebilir.

Sevgi ile 🙏🏻💜✨✨✨
Şifa olsun 🍀

Astrolog Zeynep Ceylan Kankat

90Fit Not :  Her bireyin farklı özellikler gösterebileceğini unutmamak gerekiyor. Bu nedenle astrolojik değerlendirmelere göre beslenmeyi uygularken doktorunuza danışmayı ihmal etmeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir