Astroloji, Kilo Ver

Terazi Burçlarına Özel Beslenme Önerileri

GÜNEŞİ ve YÜKSELEN BURCU TERAZİ BURCU olanlar için beslenme ve diyet programı konusunda bir takım öneriler….

Terazi Burcu Özellikleri

TERAZİ burcu asit-baz dengesi ile oldukça yakından alakalı bir burçtur. Bu nedenle özellikle hayvansal gıdalardan uzak durmalıdırlar. Terazi burçlarının asitli içecekler ile çay ve kahve gibi içecekleri fazla tüketmemeleri gerekmektedir.

Terazi Burçları Nelere Dikkat Etmeli?

Terazi burçları toksik etkili maddelere karşı son derece hassastırlar. Bu nedenle de toksik maddelerin kandan temizlenmesi için bol bol su içmeleri gerekir. Herhangi bir sağlık problemleri yoksa, sınırlı olmak kaydı ile alkollü içecekler tüketebilirler.

Terazi burçları diğer burçlara kıyasla daha az kilo problemi yaşamaktadır. Ancak yüksek miktarda yağ içeren yiyeceklerden uzak durmaları gerekmektedir. Hem hayvansal yağları hem de zeytinyağı, ayçiçeği yağı gibi bitkisel yağları sınırlı tüketmelidirler.

Başta yeşil fasülye, patlıcan, bezelye, bakla, kereviz, patates gibi sebzeler ile ekmek, makarna, pilav gibi tahıl ürünleri hem karbonhidrat hem de bitkisel protein içermektedirler. Terazi burçları bu yiyecekleri ve salatalık, domates, turp, yeşil salata ve yeşil biber gibi  salata malzemelerini  masalarında eksik etmemelidirler.

Terazi burçlarının zayıflama diyetlerinde karbonhidratı tamamen kesmeleri önerilmez!

Terazi burçları ızgara balık, deniz mahsülleri, kümes hayvanları, az yağlı peynir ve yoğurt, yağsız süt, taze yeşil sebzeler, meyveler ve tam buğday ekmeği ile desteklenmiş, kalorisi hesaplanmış bir diyet ile kolaylıkla kilo verebilirler. Beslenme programının  düzenli bir egzersiz ile yürütülmesi, terazi burçlarının daha hızlı bir şekilde kilo vermelerini sağlayacaktır.Diğer taraftan yalnızca protein ağırlıklı bir zayıflama diyeti terazi burçlarına önerilmez.

Terazi Burcu ve VATA Enerjisi

Terazi burcu bel bölgesinde ve böbreklerde VATA enerjisi taşır. Yöneticisi Venüste zarar gördüğünde VATA artışı ile ilgili SORUNLAR görülebilir . Huzursuzluk, uykusuzluk, evham, dermatotojik sorunlar genellikle VATA artışı ile ilgilidir.
Sıcak, sulu ve orta miktarda yağ içeren içecekler, buğday, yağsız sığır eti, peynir, patates, bezelye, pilav gibi doyurucu yiyecekler, sütlü tatlılar, mandalina, şeftali, kayısı, kavun, karpuz, muz gibi ekşi olmayan meyveler ve tuzlu tatlar VATA doğasını dengelemeye yardımcı olacaktır .Terazi burçlarının vücudu arındırmak için yudum yudum ılık ya da sıcak su içmeleri önerilir.

Sevgi ile 🙏💜✨✨✨
Şifa olsun🍀
Astrolog Zeynep Ceylan Kankat
90 Fit Not :  Her bireyin farklı özellikler gösterebileceğini unutmamak gerekiyor. Bu nedenle astrolojik değerlendirmelere göre beslenmeyi uygularken doktorunuza danışmayı ihmal etmeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir