Astroloji, Sağlıklı Beslen, Son Yazılar

Koç Burçları İçin Beslenme Önerileri

GÜNEŞİ ve YÜKSELEN BURCU KOÇ olanlar için beslenme ve diyet programı konusunda bir takım öneriler….

Koç Burcu Özellikleri

Koç burçları ATEŞ elementine ait olan bir burçtur. Doğaları gereği oldukça aceleci, hareketli, dışa dönük, aktif ve oldukça enerjiktirler .Vücudun yapıtaşları olarak adlandırılan proteinlere özellikle ihtiyaç duyarlar.Burçlar arasında beslenmesinde en fazla hayvansal gıdaya yer veren , sakatat tüketen ve kolay sindiren KOÇ ; kendisine enerji veren besinlere ihtiyaç duyar.

koç-burcu-özellikleri

Koç Burçları Nasıl Beslenmeli ?

Zayıflamak yada sağlıklı beslenmek için yapacak oldukları diyetlerde et ve benzeri hayvansal ürünleri yağsız seçmeli ,proteini ise beslenme listelerinden eksik etmemelidirler. Ayrıca B12, folik asit ve fosfat içeren et ve süt ürünleri, yumurta ,tam tahıllı ürünleri yeterince almalılar. Koç burçlarının taze yeşil yapraklı sebzeleri yemesi ve bol bol ”SU” tüketmesi gerekmektedir.
Vejeteryan olan Koç’ lar ise protein ve demir yönünden zengin olan bitkisel besinler seçmelidirler. Kuru baklagiller bitkisel proteinler açısından oldukça zengindirler, ancak uzun süre kullanımda hazımsızlık ve kabızlık gibi bir takım sorunlarla karşılaşabilirler. Bu yüzden bezelye ,taze fasulye ve taze bakla gibi yeşil bitkisel protein kaynaklarına daha sık yönelmelidirler.
Hazımsızlık ile ilgili bir diğer problem ise ; aceleci bir burç olmalarından kaynaklı yediklerini çok çiğnemeden yemelerinden kaynaklanır. Yemek sırasında çokça hava yutmalarından kaynaklı şişkinlik , hazımsızlık ve gaz gibi şikayetleri oluşabilir. Halbuki yemeklerini son derece iyi çiğnemeli ve son derece yavaş yemek yemelidirler.Ayrıca yedikleri yemeğe konsantre olmalılar ve yediklerin şeyin tadını alacakları son derece huzurlu bir ortam içinde bulunmalılardır.
Ateşli bir mizaca sahip olan KOÇ BURÇLARI genellikle acı , ekşi , tuzlu ve baharatlara bayılırlar. Bu onların sahip oldukları mizaçlarını canlandırıyor ve hoşlarına oldukça fazla gidiyor olsa da çok tuzlu, çok acı veya çok ekşi yemek sağlıklı olmadığından dolayı fazla tüketilmemelidir.
Çok sıcak ve çok soğuk yiyeceklerden ve içeceklerden uzak durmaları gerekir. Ilık içecekler içlerindeki enerjinin dengelenmesene yardımcı olabilir.

Koç Burcu : Pitta Enerjisi

KOÇ burçları kafa bölgesinde PİTTA enerjisi taşır .Yönetici gezegeni Mars zarar gördüğünde , yani öfkelendiğinde ve sinirlendiğinde ise genellikle bedenindeki Pitta enerjisi de artar ve bunun sonucunda ateşlenme, deride kuruluk ve hararet hissinde artış görülebilinir.
Böyle zamanlarda acı, ekşi (turşu gibi) ve baharatlı yiyecekler yerine tatlı patates, patlıcan, pirinç, brokoli gibi daha buruk tatlara ve kuru gıdalara (kuru meyve, kuru fasulye, nohut, ay çekirdeği vb.) yönelmeleri önerilir. Bu durum Koç burçlarından var olan ateş enerjisinin artışını engeller.

koc-burcunda-beslenme

Koç Burçları Nelere Dikkat Etmeli ?

Koç burçları migren, tansiyon ile bağlantılı baş dönmesi, deride döküntü ve alerjiden müzdarip olurlar .Kendilerini şımartmaya oldukça çok eğilimli olduklarından dolayı yediklerine çok dikkat etmelidirler. Kilo almamak için içki, çikolata ve tatlılardan uzak durmalılar.

Sevgi ile 🙏🏻💜✨✨✨
Şifa olsun 🍀

Astrolog Zeynep Ceylan Kankat

90Fit Not :  Her bireyin farklı özellikler gösterebileceğini unutmamak gerekiyor. Bu nedenle astrolojik değerlendirmelere göre beslenmeyi uygularken doktorunuza danışmayı ihmal etmeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir