Sağlıklı Beslen

Kendine iyi bakmak, nefes almak kadar kolay olmalı

Euromonitor International’ın fiziksel ve zihinsel sağlığı optimize eden bir yaşam biçimi olarak tanımladığı Aktif Beslenme,  CB Insights 2019 Wellness Trends raporuna göre dünyanın en güçlü trendlerinden biri haline gelmiş durumda.

Biz de 90Fit‘de  bugünün modern dünyasında hiç de kolay olmayan Aktif Beslenme yaşam biçimini yaymayı hedefledik. Yoksunluk duygusu ve stres yaratmadan çeşitli,  sağlıklı ve aynı zamanda damak tadımıza uygun  beslenmeyi  mümkün hale getirebilmek için şeflerimiz ve uzmanlarımızla sürekli geliştirmeler yapıyoruz.

İşte kurucumuzun dilinden 90Fit’in hikayesi:

Kendine iyi bakmak, nefes almak kadar kolay olmalı!

Günümüz modern yaşamında etrafımızdaki her şey bizi zehirler ve hasta eder haldeyken bize kendimizi iyi hissettirecek her şeye çok açız.

Ben de hayatımın bir döneminde üyesi olduğum beyaz yakalılar kulübündeyken ve etrafımda sağlıklı yaşam önerileri uçuşuyorken, bu önerilerden bir tanesine bile uyabildiğinde kendini şanslı hissedenlerdendim. Sarf ettiğim çabadan söz etmiyorum dahi… Sağlıksız bir tempoda iyi yaşamaya çalışmak, adeta bir matematik problemine dönüşmüştü.

Pek çok bilimsel araştırma uykusuzluktan, dikkat bozukluğuna, depresyondan, Alzheimer’e ve obeziteye kadar yaşamı kısaltan veya kalitesini azaltan pek çok rahatsızlığın kader değil, hatalı beslenme sonucu olduğunu ortaya koymuşken, insanın kendine iyi bakmasının bu kadar zor olması beni harekete geçirdi.

Ve 90Fit’i kurdum. Tek bir amaçla: Modern yaşam ortamında kendine iyi bakmak isteyenlerin hayatını kolaylaştırmak. Başta kendiminkini! Çünkü bedenine iyilik yapmaya önce kendinden başlamalı insan. Ancak o zaman samimi ve gerçek bir şekilde başkalarına da ilham olabilir.

İşte bu yüzden 90Fit’i bir iyilik hareketi olarak tanımlıyorum. Kendine iyi bakmak isteyenlere beslenme hizmeti sunan yenilikçi bir platform.

İlk başlarda, kendine bir iyilik yapması için tek bir kişiye dahi ilham vermek bizim için büyük bir mutlulukken; bu iyilik, zincirleme bir etkiyle yayıldı ve bugün sayıları her gün artan  yüzlerce 90Fit’li ile birlikte yolumuza devam ediyoruz.

Yükselen yaşam enerjisi,
Motivasyon, konsantrasyon artışı ve
Formda kalma,
neticede hayatının kontrolünün sende olduğunu hissetme…

90Fit ile tüm bunlar artık çok daha kolay.

Keyifle faydalanın,
Kendinize iyi bakın,

Tülin Karabük

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir