Kendine iyi bakmayı seçenlerin

en sevdiği platform

Her güne zinde başlamak
Sana iyi gelen şeylerin tadını çıkarmak
Ve bunun dışında kalanların akıp gitmesine izin vermek
için 90Fit
Beden ve zihin bütünlüğünü önemsiyoruz

ve alanında öncü markalarla sana uygun çözümler sunuyoruz

Dünya Sağlık Örgütü tarafından obezite ve zihin sağlığının bozulması dünyanın en büyük sağlık sorunu ilan edilmiş durumda ve ne yazık ki günümüz dünyası modern yaşam koşuşturması içinde sağlıklı besinlere ulaşmamız giderek daha da zorlaşıyor. 90Fit tam da bu nedenle kuruldu.

İster “Mutfakta zaman geçirmekten keyif alan, yemek pişirmeyi seven” biri olun, ister “Yemek yapmaya vakti olmayan’’ biri; sağlıklı beslenmek, zinde hissetmek, kilo vermek, diyet yapmak için 90Fit’te size uygun bir çözüm mutlaka bulacaksınız.

“Vaktim yok pişsin, adresime hazır gelsin” diyenler;

Amacınıza uygun aboneliği www.90fit.com.tr’den seçer,

Siparişinizi verir,

Her sabah taze pişirilip paketlenmiş günlük diyet yemeğini adresinizde teslim alırsınız.

Aboneliğiniz boyunca diyetisyen danışmanlığı hizmetimizden de ücretsiz olarak faydalanırsınız.

“Mutfağımın şefi benim, kendim pişireyim” diyenler;

Online Detoks ve Diyet Gruplarına katılabilirsiniz. Bu gruplarda program boyunca diyetisyen ve şeflerimizin yönlendirmelerini alabilir, besin değerleri hesaplanarak hazırlanmış menülerle yepyeni tariflere ulaşabilirsiniz, aynı zamanda  sizin gibi amatör şeflerle tanışıp eğlenerek kilo verebilirsiniz.

Programlara özel hazırlanmış tam ölçekli alışveriş listeleri sayesinde gıdaları ziyan etmeden taze taze tüketirsiniz.

Birebir diyetisyen kontrolünde kilo verebilirsiniz. Trafik, park sorunlarıyla uğraşmadan diyetisyeninizin size telefonunuz kadar yakın olacağı bu dönemde bireysel şartlarınıza ve tercihlerinize en uygun programla özel tariflere ulaşıp kilo verebilirsiniz.

‘’Kilo veriyorum, sağlıklı besleniyorum ancak sonradan yine eski halime, eski alışkanlıklarıma dönüyorum’’ diyenler

  • ‘Mindful Eating’ programları ile bilinçli yeme ve bunu kalıcı hale getirmenin temellerini öğrenir,
  • Bunu pratik yaparak sağlamlaştırır,
  • Programlar boyuncaaynı zamanda  hem detoks yapar hem de yağlara veda edersiniz. Böylece bu yepyeni sayfaya hızlı bir  başlangıç yapıp, kalıcı temeller atarken motivasyonunuzu da yüksek tutma fırsatını elde edersiniz
  • Motivasyon konusunda “Kendine iyi bakmayı” seçmiş ve bunun için harekete geçmiş diğer ekip arkadaşlarınızdan da destek alırsınız. Grup arkadaşlarınızla paylaşımlarda bulunup keyifli vakit geçirirsiniz.

Kendine İyi Bak !  – 90fit.com.tr @ 2019

5 SEÇKİN MUTFAK
21 FARKLI PROGRAM
2964 YEMEK PAKETİ
12652 SAĞLIKLI ÖĞÜN
Neden 90Fit

Çünkü zinde bir yaşam ve çağımızın en önemli sağlık sorunları olarak ilan edilen hastalıkların çözümü için zihin ve bedenin bütünselliğine inanır, bu alanda çalışan uzmanları buluşturarak farklı beklentilere uygun alternatif çözümler sunarız.

- Bünyemizde pek çok mutfak ve uzman programı olduğu için sizler damak tadınıza ya da ihtiyaçlarınıza uygun seçimi, pek çok alternatif içinden yapabilmenin kolaylık ve keyfini yaşarsınız - Örneğin; Adrese teslim hazır yemeklerde damak tadınıza uygun alternatif seçeneklere ulaşabilirsiniz. İster geleneksel tatlara düşkün olun, ister yeni nesil olanlara, sevdiğiniz tatlara ulaşmak için aboneliğinizi seçerken mutfak açıklamalarına göz atmanız yeterli. - Hem farklı programlar içinde sizlere verdiğimiz tariflerde hem de adrese teslim diyet yemek paketlerinde tam olarak yemeniz gereken kadar ölçü veririz, böylece israfı önleriz. - Çünkü menülerimiz rafine şeker, trans yağ ve basit karbonhidrat içermez - Tüm menülerimiz uzman diyetisyenlerimiz tarafından hazırlanır, o programa en uygun besin değerleri ve kalori miktarları hesaplanır. - Tüm abonelik kullanımlarınız boyunca diyetisyenlerimiz size ücretsiz beslenme danışmanlığı sağlar. - Üstelik sağlıklı beslenirken bilinçlenmeniz ve beslenme dünyasındaki yenilikleri takip edebilmeniz için sağlıklı beslenme hakkındaki en son araştırmalar, farklı besinlerin yararları ya da beslenme-zihin ilişkisi gibi ilginizi çekebilecek pek çok konudaki zengin içerikleri 90Fit Blog’da sizler için derledik.

'Profesyonel hayatta 8 yıl her gün evde hazırladığım yemekleri iş yerine taşıdım.'

Tülin KARABÜK - Ekonomist Dergisi

Uzun yıllar profesyonel hayatta kendi seçtiği kompozisyonda gıdalara ulaşmanın zorluğunu yaşayan ve her gün kendi hazırladığı ev yemeklerini ofise taşıyarak bu sorununa çözüm bulan Tülin Karabük,  daha sonra bu ihtiyacı bir yatırım fırsatı olarak değerlendirmiş bulunuyor.

Profesyonel iş hayatı devam ederken bir yıl önce kendi girişimini de faaliyete geçiren Tülin Karabük, sağlıklı beslenmek ya da kilo kontrolü yapmak isteyenlere hitap eden 90fit platformunu  kurdu. Kababük, 5 farklı mutfak alternatifiyle ilgi gören platformun yurtdışına da taşımayı planlanıyor.

3M’den Eczacıbaşı’na, Turkcell’den Arçelik’e kadar pek çok şirkette profesyonel olarak görev yapan  Tülin Karabük, hala Mutlu Akü ve Türk Tuborg’ta bağımsız yönetim kurulu üyesi olarak görev yapıyor. 30 yıllık bir profesyonel hayat tecrübesi olan Tülin Karabük aynı zamanda bir girişimci. Kurduğu 90fit platformu ile spora başlayan, kilo kontrolü sağlamak isteyen ya da farklı sebeplerle beslenme programı uygulamak isteyen kişilere alternatif hizmetlere sağlıyor.

Vakti olanlar için  online detoks programları, hazırlanıp gelmesini  tercih edenler için ise günlük olarak adrese teslim hizmeti

Kendi mutfağında olmayı seven, vakti olanlar için  online detoks programları, hazırlanıp gelmesini tercih edenler için ise günlük olarak adrese teslim edilen, ihtiyaca uygun kalori ve besin öğelerini sağlıyan yemek abonelikleri sunuyor.

‘Son 6 ayda 25bin farklı yemeği aboneleriyle buluşturdu, memnuniyet sonuçları %90’ın üzerinde’

Adrese teslim dahil diyet yemek servisi çözümleri sunan 90fit’in birinci yılını doldurduğunu söyleyen Tülin Karabük, “ Henüz bir yıllık bir geçmişe sahip olmamıza rağmen son 6 ayda  100.000 kişi sitelerimizi ziyaret etti, 25 bin farklı yemeği abonelerimizle buluşturduk. Son 6 ayda ortalama yüzde 42 oranında büyümemiz söz konusu. Platformumuzu yurtdışında da büyütmeyi planlıyoruz” diyor. Halen online detoks proogramlarımıza kanada Avusturalya gibi dünyanın farklı yerlerinden katılım oluyor. Memnuniyet anketleri sonuçlarımız %90’ın üzerinde.

İsrafın önüne geçiyor

2018 yılında 8 kişilik bir ekiple kurduğu 90fit’in farklı ihtiyaçlara hitap ettiğini ifade eden Tülin Karabük, şunları anlatıyor: “ Her tür beslenme ihtiyacınız için seçeneğimiz mevcut.  İster zayıflamak, ister kas kütlenizi arttırmak, isterse özel beslenmek olsun, ister glutensiz tercih edin, isterseniz yüksek lifli veya ketojenik  90fit bunu kolay bir şekilde kapınıza kadar ulaştırıyor. Stratejik işbirliği içinde olduğumuz mutfaklarda her ay 150ye yakın farklı yemek üretiliyor. Bunların kişilerin ihtiyacına özel kompozisyonları, farklı menüler olarak hazırlanıyor. Tam ölçülü alışveriş listeleri ile her gün satınalma yapılıyor. Her siparişin malzeme listesi de önceden belli oluyor. Bu nedenle çok önemli bir konu olan israfa da engel oluyoruz. İsraf oranı geleneksel kanallara göre çok daha düşük, neredeyse sıfıra yakın.

Üstelik evde, bizim kullandığımız malzemeler ile menülerimizi uygulamak istediğinizde daha fazla harcama durumunuz da var. Yani esasen abonelerimize maliyet avantajı da sunuyoruz.”  

5 farklı mutfak

Sağlıklı ve üretken bir yaşam sürmek için beslenme önemli. Dünya Sağlık Örgütü’nün obeziteyi dünyanın en büyük sağlık sorunu ilan ettiği günümüzde, insanlar arasında sağlıklı yaşam trendinin büyümesi beslenme alışkanlıklarını da değiştiriyor. Yoğun tempoda çalışan ve hayat temposunda sağlıklı besinlere ulaşmakta zorluk yaşayanlar, hazır yemek servislerine yöneliyor. 90fit de bu amaca yönelik kurulan bir şirket. 90fit’in her gün ne diyet yemeği yiyeceğim sorularını bir kenara bıraktırdığını belirten Tülin Karabük, “şu an 5 farklı mutfak alternatifimiz var. Platformumuzda bulunan mutfaklar aracılığı ile günlük olarak kapınıza kadar size özel olarak hazırlanmış diyet yemeklerini servis ediyoruz. Şu an adrese teslim yemek servisi sadece İstanbul’da. Diğer şehirlerden platforma katılma başvuruları devam ediyor. Şartlara uygun yemek üretim şirketleri 4 aya yakın  bir sürecin sonunda yeni mutfakların plarforma katılabiliyorlar. Başvuruda bulunmak isteyen mutfaklar 0 945 90 348 90 nolu hattan kendilerini tanıtan bir yazı ekinde iletişime geçebilirler.

Son dönemde en çok ilgi gören beslenme programı ketojenik

‘Platformda sunulan programlar arasında son dönemde arasında en çok ketojenik diyet ilgi görüyor. Site ziyaretlerimiz ve blog yazılarının %28i tek başına ketojenik ile ilgili.  Sipariş trafiğimiz kilo kontrolü ağırlıklı olduğunu da söylemem gerek” diye anlatıyor.

Aile hekimliği gibi, ‘aile diyetisyenliği’ başlattı

90fit bünyesinde uzman diyetisyenlerle de çalışıyor. İhtiyacınıza uygun farklı programları diyetisyenler ile belirleyebiliyorsunuz. ‘İnsanların dışları olduğu gibi içleri de farklı. Bu yüzden herkesin bireysel takip ihtiyacı olduğuna inanıyoruz. Aynı diyetisyenin devam eden desteği ile  farklı marka ve beslenme programlarını karışık olarak uygulayabilme, bedeninizin verdiği tepkiler ve kişisel tercihlerinize göre istikrarlı bir şekilde diyetinizi programlama imkanı müşterilerimiz tarafında büyük bir memnuniyetle karşılandı’  

Melek yatırım da yapıyor

Tülin Karabük aynı zamanda bir melek yatırımcı. Melek yatırımcı sertifikasını 2016 yılında alan Karabük, yatırımlarını yine bedensel ve zihinsel sağlık alanlarında yapmaktan yana. İlk yatırımını da bir sağlık App’i olan Meditation App‘e yapmış bululunuyor. Bir zihinsel sağlık platformu olan Meditation’un içeriğinde meditasyonun da olduğunu dile getiren Karabük, “Uykusuzluk, kaygı, stres gibi sorunlar için de içerik var platformda. Şu anda 50 ülkede, 6 dilde içeriği var, 3 milyon kullanıcıya ulaştı. Gelirlerinin de yüzde 90’ı yurtdışından geliyor. İlk ben mentroleri ve yatırımcıları oldum, benim girişimim sonrasında ise çok inandığım tersine mentorluk oldu, bu kez Meditopia kurucularından Fatih benim mentorum oldu” diye ekliyor.  

Hakkımızda çıkan diğer haberlere bakmak için: 

Platformumuzda yer almak isterseniz;

90Fit Mutfakları Hakkında

90Fit olarak her biri alanında yılların tecrübesine sahip iş ortağı mutfaklarımızla çalışıyoruz. Şu an İstanbul’da 5 ayrı mutfak ile hizmet veriyoruz. 3-10 yıl arası faaliyette  olan iş ortağı mutfaklarımız  alanında en tecrübelilerden oluşuyor.  90Fit’in bu mutfaklarla en temel çalışma şartı, menülerin üretiminde basit karbonhidrat, rafine şeker ve trans yağ kullanmıyor olmaları.

Ayrıca her beslenme paketinin, 90Fit diyetisyenlerinin yazdığı besin değerlerine uygun hazırlanıp hazırlanmadığı ve menü içeriğine uygun en taze ürünlerin seçilip seçilmediği de düzenli olarak denetleniyor.

90Fit’in iş ortağı olmak isteyen tecrübeli mutfaklar:

Kendinizi tanıtan kısa bir yazı ile bilgi@90fitcom.tr adresinden başvuru yapabilirsiniz. Ön görüşmelerin ardından 90Fit uzmanları tarafından hazırlanan örnek menülerin hazırlanarak test edilmesi ve gerekli şartların sağlanması ardından siz de platform ortaklarımızdan biri olabilirsiniz.