Astroloji, Sağlıklı Beslen, Son Yazılar

Boğa Burçları İçin Beslenme Önerileri

GÜNEŞİ ve YÜKSELEN BURCU BOĞA olanlar için beslenme ve diyet programı konusunda bir takım öneriler….

Boğa Burcu Özellikleri

Boğa burcu TOPRAK elementine aittir. Son derece ağzının tadına lükse ve rahata düşkündür. En iyi gurmeler boğa burcundan çıkar.  Yavaş ve hareketsiz olmaya eğilimlidirler ve atıştırmaya bayılırlar. Yöneticisi VENÜS , KAPHA doğasındadır.

boga-burcu-özellikleri

Boğa Burcu Beslenme Önerileri

Yağ kaynakları temel gıdaları arasında yer alır. Boğa burcu insanına temel yağ asitleri içeren bir beslenme şekli önerilir. Tek taraflı yani yalnız protein kaynaklı bir diyet asla önerilmez çünkü dengelerini bozabilir.
Kilo almaya oldukça çok meyilli olan Boğa burçları, sürekli olarak atıştırdıkları sağlıksız yiyecekleri keserek ve yerine havuç ,salatalık veya tam buğday unundan yapılmış galeta veya grisini gibi şeyleri tüketip, atıştırma isteğini geçirebilirse çok kolay şekilde kilo vermeye başlayabilir. Günlük hareketini arttırarak ve yatmak yerine oturmak ,ayakta durmak ,asansör kullanmamak , gideceği yere her zamana araba kullanmadan gitmek , 15 dakika bile olsa kısa yürüyüşler yaparak kilo verebilirler.

Boğa burçlarının kilo vermesinde çok önemli ve beklenmedik sürprizlerle karşı karşıya kalınabilir. Tek yönlü bir diyet yapmadan yani her şeyden yiyerek ama miktara dikkat ederek kilo verebilirler. Tabii bu arada yağ kaynaklarını tüketmeyi abartmamaları gerekir ama hiç yağsız yemeleri de önerilmez .

Kilo vermek için az miktarda da olsa hem tereyağı gibi hayvansal yağları hem de bitkisel yağları tüketmeleri gerekir .

Boğa Burcu Sağlık Problemleri

Boğa burçlarının genellikle boğaz bölgesinde Kapha enerjisi hakimdir. Akrep burcu Boğa burcunun karşıt burcu olmasından kaynaklı olarak bu eksendeki enerjiyi ; bırakma ve terk etmek konusunda negatif yönde etkileyebilir. Bundan dolayı boşaltım sisteminde bir takım zorluklar ,kabızlık ve hazımsızlık gibi sorunlar ile karşılaşabilirler.

Bol lifli yeşillik içeren bir beslenme şekli , düzenli ve çok ağır olmayan hareket , kısa yürüyüşler günlük atıştıranların azaltılması ve toprak ile ilgili ekim veya dikim yapmak, bahçe ve çiçekler ile ilgilenmek onlara hem huzur verecek hem de sağlıklı yaşamalarına katkıda bulunacaktır.

İsteyen Boğa’lar ağır sporlar ile de uğraşabilir. Vücut yapıları oldukça kuvvetli olan bu burç mensupları yeter ki istesinler !

Yönetici gezegeni VENÜS’ün zarar gördüğü durumlarda VATA enerjisini aratsa da , Boğalar Kapha enerjisine daha yatkındırlar. Vata enerjisinin artışı endişe ,huzursuzluk hissi , uykusuzluk, karında şişlik hissi yada hazımsızlık gibi durumlarda artışa sebep olur. Bunun düzeltilmesi için ekşi ,tuzlu tatlar,sıcak besinler, hafif tatlı ve az yağlı puding veya muhallebi benzeri besinler, gerekli olan Pitta ve Kapha enerjisini yerine koymasına yardımcı olacaktır.

Ancak BOĞA BURÇLARI şeker hastalığına ve Kapha artışına oldukça fazla meyillidir, bu nedenle aşırı tatlı besinler hiçbir zaman önerilmez. Yine çok yağlı ağır ve tatlı yiyecekler Kapha enerjisini artırarak hareketsizlik , aşırı kilo alma ve çok uyuma isteğinin artışına sebep olabilir.Bu gibi durumlarda yağsız sıcak süt, yağsız tavuk etleri, yumurta, yeşil yapraklı sebzeler, tam buğday unundan yapılmış ekmek ve kuru mercimek içeren bir diyet önerilir.

Boğa burcu insanı doğa ile iç içe olmayı çok sever, kamp kurmak , ormanda yürümek yada açık havada herhangi bir fiziksel aktivite ile meşgul olmak ona hem ruhen hemde bedenen çok iyi gelecektir .Yürürken kulaklıkla müzik dinlemelerini şiddetle tavsiye ederim.

Sevgi ile 🙏🏻💜✨✨✨
Şifa olsun 🍀

Astrolog Zeynep Ceylan Kankat

90Fit Not :  Her bireyin farklı özellikler gösterebileceğini unutmamak gerekiyor. Bu nedenle astrolojik değerlendirmelere göre beslenmeyi uygularken doktorunuza danışmayı ihmal etmeyin.

2 thoughts on “Boğa Burçları İçin Beslenme Önerileri

  1. Caglar dedi ki:

    terazi burcu için de istiyoruz!!

  2. Caglar dedi ki:

    terazi burcu için de istiyoruz!!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir