Astroloji

Aslan Burçlarına Özel Beslenme Önerileri

GÜNEŞİ ve YÜKSELEN BURCU ASLAN BURCU olanlar için beslenme ve diyet programı konusunda bir takım öneriler….

Aslan Burcu Özellikleri

Aslan, ateş elementine ait olan bir burçtur. Bu nedenle aslan burçlarının yeterli miktarda protein alması büyük önem taşımaktadır. Aslan burçları et ve hayvansal gıdaları daha çok tercih etmektedirler.

Aslan burçları çoğunlukla iri yapılı olmalarına rağmen oldukça hareketlidirler. Öte yandan kilo sorunları yaşayamaya da bir hayli müsait yapıları vardır. Bazen Aslanların kilo sorunu olmasa da , kan yağları yüksek olabilir. Bu durumda kalp damarları ile ilgili sorunlar görülebilir, kalp krizi ve karaciğer yağlanması riskleri artabilir. Bu sebepten dolayı aslan burçları kilo almaktan ziyade kalp sağlıkları için hayvansal yağları tüketmemeye özen göstermelidirler. Bitkisel yağları bile aşırıya kaçmadan tüketmelidirler.

Aslan burçlarının baklagiller, yeşil sebzeler, tam tahıllar, taze nane, maydonoz, dereotu, ayçekirdeği, kabak çekirdeği ve porsiyon kontrolü ile fındık, şam fıstığı gibi magnezyum ve demir içeren besinleri tercih etmeleri oldukça faydalı olacaktır.

Kan yağlarını düşürmek için veya kilo koruma diyetlerinde genellikle yağsız et, kümes hayvanları , taze balık, taze fasülye, bezelye , baklagiller yeşil sebzeler, havuç ve aşırıya kaçmamak şartıyla süt ve süt ürünleri ve yumurta ile zenginleştirilmiş bir beslenme tarzını uygulamaları önerilebilir.

Aslan burçları için genellikle tek tip beslenme önerilse de, ASLANLAR yanında yeşillik ve yeterli meyve almak şartıyla protein temelli diyetlerle hızlıca kilo verebilirler.

Aslanların öğrenmesi gereken en önemli şey, yüksek yağlı beslenmeden uzak durmaları gerektiğidir. Aşırı sıcak veya aşırı soğuk hava koşullarına dikkat etmek suretiyle diyetlerinden egzersiz programlarını da ihmal etmemelidirler.

Aslan Burçlarını  sırt kasları gelişmiştir . Omurgalarını korumak için sırt ve karın kaslarını çalıştırarak egzersiz yapmaları şarttır. Bu durum genel sağlıkları için ekstra bir güç sağlayacaktır.

Aslan burcu kalp ve sırt bölgesinde pita enerjisini taşır . Yönetici gezegeni Güneş zarar gördüğünde ise PİTTA artışı ile ilgili ateşli hastalıklar, öfkelenme, sinirlilik ve terleme görülebilir. Böyle zamanlarda roka, tere, turp gibi buruk tatlar ile ıspanak gibi yeşil yapraklı sebzeler, ılık yiyecek ve içecekler onların bu yükselen pita enerjisini dengelemelerine yardımcı olacaktır.

Kalp krizi hem PİTTA hem de KAPHA artışında görülebilecek bir hastalıktır . Bu nedenle aşırı stresli dönemlerde özellikle ağır ve yağlı yiyeceklerden kaçınmaları gerekmektedir!

Sevgi ile 🙏🏻💜✨✨✨
Şifa olsun 🍀

Astrolog Zeynep Ceylan Kankat

90Fit Not :  Her bireyin farklı özellikler gösterebileceğini unutmamak gerekiyor. Bu nedenle astrolojik değerlendirmelere göre beslenmeyi uygularken doktorunuza danışmayı ihmal etmeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir